BSC100N06LS3 G Infineon MOSFET, N-CH, 60V, 50A, 8TDSON
Part Nnumber
BSC100N06LS3 G
Description
MOSFET, N-CH, 60V, 50A, 8TDSON
Producer
Infineon
Basic price
Continuous Drain Current Id: 50A Drain Source Voltage Vds: 60V MSL: MSL 3 - 168 hours No. of Pins: 8 On Resistance Rds(on): 0.0078ohm Operating Temperature Max: 150°C Power Dissipation Pd: 50W Rds(on) Test Voltage Vgs: 10V SVHC: No SVHC (16-Jun-2014) Threshold Voltage Vgs: 1.7V Transistor Case Style: SuperSOT Transistor Polarity: N Channel
Following Parts
Random Products
(keyword BSC100N06LS3 G Infineon MOSFET, N-CH, 60V, 50A, 8TDSON)